Пройшов VІІI Відкритий фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь»

В суботу 27 серпня 2016 року в селищі Любеч пройшов VІІI Відкритий фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь», присвячений 25-й річниці незалежності України, 1000-річчю Любецької битви, в якій Ярослав Мудрий переміг військо князя Святополка і був проголошений великим князем київським, а також тисячолітньому ювілею перебування Преподобного Антонія Печерського на горі Афон та заснування чернецтва на Русі.

Урочистості розпочалися зустріччю почесних гостей біля Спасо-Преображенського храма, де відбулося богослужіння за участю настоятеля Спасо-Преображенського храма в Любечі протоієрея о.Іоанна (Фурданіча). На фестиваль завітали і гості з Німеччини. Делегація німецьких молодих державних службовців відвідали Любеч в рамках візиту на Чернігівщину згідно програми «Волонтерський рух: європейський досвід та українські громадянські практики».

Після богослужіння учасники свята урочисто пройшли до Замкової гори, біля підніжжя якої відбулася театралізована зустріч почесних гостей.

Почесні гості поклали квіти до пам’ятника 900-річчю Любецького з’їзду князів на Замковій горі, обеліску любечанам, загиблим під час Другої світової війни, пам’ятнику на братській могилі воїнів-визволителів Любеча в 1945 році, пам’ятного знаку Антонія Печерського.

Наступним пунктом насиченої фестивальної програми став огляд тематичної експозиції «Любеч стародавній» та театралізоване дійство біля кам’яниці Полуботка.

Урочисте відкриття VІІІ Відкритого фестивалю традиційної слов’янської культури і бойових єдиноборств «Київська Русь» розпочалося видовищним парадом учасників фестивалю.Увесь день тривала театралізована концертно-видовищна програма за участю професійних та аматорських колективів області, Ріпкинського району, міста Славутич та гостей фестивалю, захоплюючі показові виступи клубів історичної реконструкції та бойових єдиноборств. Усі бажаючі мали змогу взяти участь у творчих майстер-класах, відвідати ярмарок майстрів, виставку територіальних громад Ріпкинського району. А для найменших учасників фестивалю працювали дитячі розважальні майданчики.